Home / סרטוני דייג בצלילה חופשית / פלמידה ענקית – Take 2

פלמידה ענקית – Take 2

צלילה בבוקר יום שישי שמאפשרת מקסימום שעתיים וחצי במים בין ההסעות לגן וכך היה, שמתי את הילדה בגן וכבר ב8:00 אני ועומרי נפגשים בחוף מתארגנים די מהר וחותרים לנקודה הראשונה, עוגנים והראות מפתיעה לטובה אבל אין דגים גדולים, אני ועומרי צוללים בזוג, כשאחד עושה מארב השני מאחור עם המצוף, שם עין ועושה סייפטי למקרה הצורך, לא מבריחים אחד לשני את הדגים וצוללים בשיתוף פעולה. אחרי שעה וחצי +- בריף הראשון יש קצת טרולוסים ולוקוסים קטנים אבל אין אקשן ומחליטים לעבור נקודה וחותרים די רחוק לנקודה שיכולה להפתיע, עוגנים, יורדים לכמה מארבים אין כלום , יבש, אומר לעומרי יאללה כבר אחרי 11:00 ניתן עוד מארב כל אחד ויוצאים שאני לא אאחר לאסוף את הקטנה שלי מהגן.

פלמידה על הכוונת - רגע לפני הירייה

יורד למארב אחרון נשכב על החול בעומק 11 וחצי מטר נצמד לסלע, הרובה בכלל מכוון לצד שמאל, רואה קצת סרגוסים וחושב לעצמי הנה עוד מארב יבש שתיכף יסתיים בלא כלום… מביט ימינה וקולט מעליי צללית של פלמידה גדולה שמסיימת את הסיבוב שלה ומתחילה להתרחק… ומה שקורה מכאן זה פשוט אינסטינקט. ב4 שניות אני מספיק לצודד את הרובה (עם הצידוד הכי טוב במזרח התיכון) צידוד מהיר וחלק של 140 מעלות במהירות מדהימה וללא מאמץ, מכוון, נמתח ומשחרר ירייה ממרחק של 4 מטר מהמאזל שפוגע בפלמידה במרכז הגוף וחודר באלכסון וכאן מתחיל האקשן…

הפלמידה רגע אחרי הירייה


הגלגלת מתחילה לשיר בזזזז…. ארוך ובקצב הולך ומתגבר, מגיע למעלה, מסדיר נשימה ורואה שעומרי כבר פתח במרדף אחריה….

מנסה לתפוס את הדיינמה כדי להאט אותה וחוטף כווייה באצבע!!!

מחזיק את הרובה חזק וכשהגלגלת נגמרת חוטף מכה רצינית שמתבטאת בסקי מהיר בתוך המים – איזה כיף!!!

הסקי עוצר לרגע ואז מגיעה עוד מכת סקי קצת חלשה יותר …. האדרנלין בשיאו !!!

איך שמפסיק הסקי אני ממהר לשמור על מתח, משאיר את הרובה מאחור ומתקדם על הדיינמה, תוך כדי משיכות…. מתישהו באמצע שומע ירייה שנייה של עומרי וממשיך להתקדם תוך שמירת מתח על החוט….

פלמידה לבנה במשקל 17.5 ק"ג

כשאני כבר רואה את המונו אחריו רואה גופה שמנה במים ואת עומרי מושך אותה אליו, אני שם לב שהירייה השנייה לא היתה טובה וחץ אחד תלוי בחוץ… עומרי מעלה אליו את הדג ומנסה לתפוס את הזנב של הפלמידה שמיד מנערת את האחיזה שלו מעליה ומושכת אותו איתה מתחת לפני המים, בלי לחשוב בכלל מזנק עליה בקפיצת ראש ותופס לה את הזנב בכל הכח בשתי ידיים היא מנסה לנער אותי אבל את האחיזה שלי באותו רגע אפילו טנק מרכבה לא היה מצליח לשחרר. איך שהיא נרגעת שולח יד מהירה לזימים תופס חזק, עולה למעלה ומשחרר את הצעקות של החיים!!!!

הרגעים האלה של האדרנלין והאושר המטורף הזה שווים את הכל!!!

אני ועומרי מבסוטים עד השמיים עם הפלמידה על הקיאקים

אני ועומרי מבסוטים עד השמיים, היא עדיין מנסה להשתולל לי ביד ואני מרדים אותה עם החץ של עומרי.
אוספים את עצמנו לקיאקים, לחוף ועוד כמה תמונות, המשקל מראה 17.5 ק"ג של שרירים ואושר..

אורי בינסטד עם הפלמוד בחוף

עומרי ג'רבי עם הפלמוד

טס לגן לאסוף את הילדה שלי שמאד מרוצה מהתפיסה והביתה.

לחיתוך והנתיחה לאחר המוות אני ממתין לכבוד השוחט מדורה, התימני הקטן, מר שי גפני שפורס ומנקה אותה במקצועיות.
ומה שמצאנו בפנים היה:
מעט מאד ביצים, קיבה ריקה, והכי חשוב! גילינו את הסיבה שהירייה השנייה לא היתה מוצלחת, עומרי ירה ירייה כל כך מדוייקת שהחץ שלו פגע בחץ שלי בתוך הדג ונעצר! ובגלל שהפרפר לא נפתח בתוך הדג החץ פשוט יצא החוצה. וכדי להימנע ממקרים כאלה בעתיד צריך להקפיד בירייה שנייה, לתת ירייה טובה מרוחקת ממקום הפגיעה של הירייה השנייה, אז תזכרו את הכלל שלא יהיו פאדיחות: אם הירייה הראשונה בגוף אז לתת ירייה שנייה בראש או להיפך.

בקיצור הדג נחתך, חולק לחברים, הראשון שאכל ממנה היה עומרי ששלח תמונות שלה במחבת, בחריימה… אכלנו קרפצ'יו מדהים שהכין לנו אנדריי, בקיצור חגיגה גדולה ומקווה שיהיו עוד הרבה כאלה.

קישור לדוח המלא שפורסם בפורום IFF

 

About Spearo

דייג בצלילה חופשית עבורי הוא דרך חיים, ספורט ממכר, תחביב מדהים וסוחף, מקום לבריחה מהשגרה לרוגע וניתוק מוחלט מהחיים ובו בזמן משאב אדיר לאדרנלין ואנרגיות. זהו התחביב שלי ב"ה" הידיעה, דייג בצלילה חופשית. מאחר ומדובר בספורט עם סכנת התמכרות קשה תחשוב פעמיים לפני שאתה ממשיך לקרוא בבלוג הזה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*